01.05.2010 Kl. 21:27:24
Frogner vant landsfinalen
|
Landsfinalen i lagspill i aldersbestemte klasser gikk av stabelen i Slagenhallen denne helgen. Frogner stilte med tre lag, og i U15-klassen innfridde laget favorittstempelet og vant overlegent.
Frogner stilte med tre lag etter at både U13- og U15-laget vant Østlandsserien i vinter. I tillegg kom også andrelaget i U15 med til Slagenhallen i Tønsberg, der landsfinalen ble arrangert. Arrangør var NBF, godt hjulpet med alt det praktiske av Nøtterøy og Slagen BK, og de hadde lykkes meget godt med å lage en god sportslig og sosial ramme rundt landsfinalen. Nyheten om at landsfinalen skal tilbake til Kragerø neste år ble allikevel svært godt mottatt.
|
|
|
I U15-finalen møtte Frogner det sammensatte laget Nøtterøy/Sandefjord, som på grunn av konfirmasjonsforfall også hadde Thomas Berge (Bygdø) på laget. NøBK/SaBK er et jevnt og godt lag med sterke Thea Johansen i spissen, så Frogner tok ingen sjanser og stilte med toppet mannskap. Dermed ble det tidlig i finalen klart hvor seieren ville ende og vestfoldingene klarte å vinne bare to av de i alt åtte enkeltkampene en lagkamp består av.
I semifinalen ble Grong beseiret. Som antatt på forhånd var dette den vanskeligste kampen for vårt førstelag, men seieren ble til slutt ganske klar. Kristiansand og Brodd var motstandere i det innledende puljespillet.
Mestere: Pokalen er høyt hevet Norges beste U15-lag. |
|
Frogners U15-lag styrke ligger ikke bare i at de har noen av landets sterkeste gutter og jenter til å spille 1'er-kampene, men det er særlig lagets bredde i toppen som gjør store utslag i lagkampene. Mens 1'erne måtte avgi et og annet lagkamppoeng mot motstandernes sterkeste spillere, så tapte ikke Frogner et eneste sett i herresingle 2, damesingle 2 og mixed double 2 i noen av landsfinalens lagkamper. Hele fire av de seks spillerne er tilknyttet landslaget.
I tillegg til seier i landsfinalen denne helgen vant de samme spillerne prisen som beste klubb i UBM for tre uker siden. Dermed er det liten tvil om hvor landets beste klubb i 2010 hører hjemme.
|
|
|
U13-laget var klart for semifinale mot Grong etter å ha slått Asker/Rykkinn og Berlevåg i puljespillet, mens det her ble tap mot Sandefjord. Laget kjempet lenge om finaleplassen, men de avgjørende mixedouble-kampene gikk ikke vår vei og finaleplassen måtte overlates til trønderne - som til slutt endte opp som vinnere av U13-klassen. Tredjeplass i landsfinalen er en flott prestasjon, for laget spilte med to U11-jenter og uten Linn, som har spilt på U15-laget denne sesongen.
Plakatkunstnere: Marie og Inga tegnet Frogners flotte klubbplakat til innmarsjen. |
| Andrelaget i U15 tapte alle sine lagkamper, men innsatsen var hele tiden på topp og noen resultater i enkeltkamper var meget oppløftende. I puljespillet møtte de Nøtterøy/Sandefjord og Mehamn, mens de i kampen om 9.-plassen kjempet mot Brodd. |
|
|
Frogner stilte med følgende spillere:
U13
Inga, Marie, Magnus H., Jørgen, Mattias og Vegard
U15-1:
Ross, Anders, Magnus C., Linn, Hege og Lars
U15-2:
Marthe, Magnus B., Ola, Cecilie og Viktoria |
|
|
| Alle lagene fra Mehamn i nord til Kristiansand i sør. |
|
|
Når det ikke spilles er det like viktig å være god supporter for de andre. |
 |
 |
 |
 |
|
Alle lagene bidrar med underholdning på kvelden, og Frognerspillerne gjør det de kan best: dragshow. |
|
|